Ruiny zamku biskupów Krakowskich na wzgórzu Lipowiec. Legendy głoszą, że w zamku znajdowało się kiedyś prehistoryczne grodzisko, później zamek rycerski, od około 1295 roku stanowił własność Biskupa Jana Muskaty, w tym czasie wzniesiono romańską wieżę, która służyła za więzienie i celę skazanych na śmierć głodową, w 1656 roku zamek opanowali szwedzi , od 1968 roku udostęoniony zwiedzającym . W zamku warto zobaczyć ekspozycję, przybliżającą jego historię, ze szczytu wieży zamkowej można podziwiać wspaniałą panoramę okolicy.
Ruiny zamku biskupów Krakowskich na wzgórzu Lipowie
Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie u stóp góry zamkowej w Wygiełzowie. Oddział Muzeum w Chrzanowie powstał w 1968r. Zwiedzający mogą zobaczyć jak wyglądały kiedyś domy drewniane charakterystyczne dla zachodniej Małopolski, można tu zobaczyć zagrodę wiejską, obejmującą dom mieszkalny, połączony z oborą, stajnią, stodołą oraz spichlerzem. W domu znajdujemy wyposażenie, jakiego używała ludność w XIX wieku. W Parku zwiedzić można również kościół przeniesiony z Ryczowa z XVI wieku, Skansen stanowi element Małopolskiego Szlaku Architektury Drewnianej.
Drewniany Kościół z Ryczowa - Wygiełzów
Kościół murowany p.w. Wszystkich Świętych w Babicach – dokładny rok budowy nie jest znany, pierwsze wzmianki pochodzą z 1470 roku, odbudowany został po spaleniu w XVIII wieku. W kościele warto zobaczyć barokowe portale, rokokowe ołtarze , barokową kadzielnicę, relikwiarz, a także chrzcielnicę.
Strona internetowa Parafii Rzymskokatolickiej pw. Wszystkich Świętych w Babicach: parafiababice.pl
Kościół pw. Wszystkich Świętych w Babicach