NAZWA PROGRAMU: „Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027”, Priorytet: Fundusze europejskie dla badań i rozwoju oraz przedsiębiorczości, Działanie: Cyfrowe rozwiązania dla geodezji
TYTUŁ PROJEKTU: Cyfrowe rozwiązania dla geodezji Powiatu Chrzanowskiego
BENEFICJENT: Powiat Chrzanowski
CAŁKOWITA WARTOŚĆ PROJEKTU: 8 951 344,20 PLN
DOFINANSOWANIE PROJEKTU Z UE: 7 608 642,58 PLN
WKŁAD WŁASNY POWIATU CHRZANOWSKIEGO: 1 342 701,62 PLN
TERMIN REALIZACJI: 02.12.2024 do 30.09.2027 r.
CEL PROJEKTU:
dostosowanie bazy danych ewidencji gruntów i budynków do obowiązującego modelu pojęciowego, które będzie obejmować cały obszar zasobu EGiB zarządzanego przez Wnioskodawcę. Projekt ma na celu rozbudowę bazy danych ewidencji gruntów i budynków w
zakresie budynków i lokali oraz dostosowanie tej bazy danych do obowiązującego modelu pojęciowego. Projekt przyczyni się do uzyskania pełnego pokrycia obszaru powiatu chrzanowskiego zgodnymi z obowiązującym modelem pojęciowym i kompletnymi danymi ewidencji gruntów i budynków w celu świadczenia e-usług, ponieważ w wyniku jego realizacji baza danych EGiB Powiatu Chrzanowskiego osiągnie zgodność z obowiązującym modelem pojęciowym w 100%.
ZADANIA REALIZOWANE W PROJEKCIE
GRUPY DOCELOWE
PLANOWANE EFEKTY PROJEKTU:
Powiatowy Urząd Pracy w Chrzanowie realizuje projekt pn.: Aktywizacja zawodowa osób pozostających bez pracy w powiecie chrzanowskim (III)
Kwota całkowita projektu: 2 710 141,46 zł
Dofinansowanie projektu z UE: 2 303 620,24 zł
Okres realizacji: 1 stycznia 2025 – 30 czerwca 2026
Program realizowany w ramach: Funduszy Europejskich dla Małopolski 2021-2027 Europejski Fundusz Społeczny Plus
Celem projektu jest zwiększenie możliwości zatrudnienia osób pozostających bez pracy w powiecie chrzanowskim i zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Chrzanowie,
w szczególności osób młodych (w wieku 18-29 lat)-szczególnie z kategorii NEET, osób w wieku 50 lat i więcej, osób długotrwale bezrobotnych, osób z niepełnosprawnościami oraz kobiet i migrantów, poprzez aktywizację zawodową wynikającą z opracowanego Indywidualnego Planu Działania, na podstawie którego PUP realizować będzie kompleksowo dobrane usługi i instrumenty rynku pracy, o których mowa w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy z wyjątkiem robót publicznych. Głównym rezultatem projektu będzie podjęcie zatrudnienia przez uczestników projektu na poziomie co najmniej 60% i zdobycie kwalifikacji przez 20% uczestników.
Uczestnikami projektu są osoby bezrobotne, zarejestrowane w PUP Chrzanów w rozumieniu ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, w tym w szczególności:
Przewidziane formy wsparcia będą uzależnione od predyspozycji kandydata i wytycznych jego Indywidualnego Planu Działania, opracowanego przy współudziale doradcy Klienta. Z projektu skorzysta minimum 151 osób, które obowiązkowo otrzymają pomoc w zakresie pośrednictwa pracy i poradnictwa zawodowego oraz minimum jedną formą finansowaną w ramach projektu:
Zakłada się, że wsparcie udzielane w ramach projektu będzie dostosowane do indywidualnych potrzeb uczestników projektów, wynikających z ich wiedzy, umiejętności i kompetencji oraz kwalifikacji do wykonywania danego zawodu. Projekt zakłada również promocję rozwoju przedsiębiorczości wśród kobiet. Wszelkie informacje o możliwości uczestnictwa w projekcie dostępne są bezpośrednio u Doradców Klienta.
UWAGA: Osoby z niepełnosprawnościami zainteresowane udziałem w projekcie informujemy, że siedziba urzędu pracy jest dostosowana do Państwa potrzeb. Urząd posiada oznaczone miejsce parkingowe, windę, a także zaznaczone schody i drzwi z oznaczeniami dla osób słabowidzących. Istnieje możliwość kontaktu z doradcą poprzez telefon lub mail.
Osoby mające problem z dotarciem do urzędu informujemy, że istnieje możliwość wstępnych konsultacji mailowych lub telefonicznych u osoby do kontaktu w sprawie dostępności: e-mail: kbocheniak@chrzanow.praca.gov.pl tel. 327533810 lub zgłoszenie potrzeb indywidualnych na Dzienniku Podawczym. Zgłoszenie chęci uczestnictwa w projekcie jest również możliwe online po wypełnieniu kwestionariusza, który prosimy odesłać na adres krch@praca.gov.pl lub ePUAP: /PUPChrzanow/SkrytkaESP
Pracodawców zainteresowanych współpracą w zakresie tworzenia miejsc pracy, w szczególności dla osób długotrwale bezrobotnych, w wieku 50+ i z niepełnosprawnościami zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 32 75 33 861
Powiat Chrzanowski uzyskał pozytywną ocenę w konkursie nr FEMP.06.13-IP.01-030/24 w ramach Działania 6.13 Lokalne inicjatywy edukacyjne, Typ projektu B. Tworzenie i rozwój Lokalnych Ośrodków Wiedzy i Edukacji (LOWE).
Cel projektu: wykorzystanie potencjału Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie jako instytucji edukacyjnej, która stanie się ośrodkiem wzmocnienia społeczności lokalnej poprzez rozwój kompetencji osób dorosłych, stymulując i integrując działania proedukacyjne na rzecz dorosłych, prowadzone w otoczeniu instytucjonalnym placówki.
Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji (LOWE) to nowoczesna metoda edukacji osób dorosłych, prowadzona w ramach lokalnej szkoły w zakresie rozwijania kompetencji podstawowych, pozwalających na rozwój osobisty oraz całej wspólnoty. LOWE jest określeniem nowej roli, którą szkoły mogą pełnić w aktywizowaniu dorosłych i społeczności lokalnej na rzecz rozwoju umiejętności stanowiących podstawę dla uczenia się przez całe życie, w szczególności na obszarach defaworyzowanych, oddalonych od dużych ośrodków miejskich.
LOWE to miejsce, gdzie zdiagnozowane potrzeby edukacyjne w kontekście wyzwań rozwojowych wspólnoty przekuwane są w elastyczną ofertę edukacyjną:
Kwota dofinansowania: 281 016,05 zł
Wkład własny Powiatu Chrzanowskiego: 14 790,32 zł
Całkowita wartość projektu: 295 806,37 zł
Okres realizacji projektu: 01.08.2025 r. - 30.09.2026 r.
Grupa docelowa: szczególną preferencją do udziału w projekcie zostaną objęte osoby dorosłe, w szczególności z utrudnionym dostępem do odpowiadających na ich potrzeby ofert edukacyjnych wynikających z ich indywidualnej sytuacji, w tym ze szczególnych potrzeb tych osób lub z niepełnosprawności, osoby w średniej i późnej dorosłości (50+), o niskich kwalifikacjach zawodowych, nieaktywne zawodowo i społecznie, korzystające ze świadczeń OPS, zamieszkujące tereny o dużym natężeniu problemów społecznych oraz tereny wiejskie.
Działania: w ramach projektu zostaną zrealizowane dwie ścieżki tematyczne kształcenia nieformalnego, jeśli kompleksowa diagnoza potrzeb wykonana w ramach projektu potwierdzi zapotrzebowanie zbadane na etapie pre-diagnozy dot. zdrowia i profilaktyki zdrowotnej ZDROWA STOPA oraz drugiej powstałej po diagnozie - oferta popytowa. Jednak podkreślamy i deklarujemy, że działania o charakterze zdrowotnym typu: fizjoterapia, rehabilitacja, konsultacje psychiatryczne nie będą finansowane w ramach projektu. Głównym zadaniem LOWE będzie animacja społeczności lokalnej na rzecz aktywizacji edukacyjnej osób dorosłych, zachęcenie do skorzystania z oferty podnoszenia kompetencji nieformalnych poprzez korzystanie z zajęć LOWE, co ma przełożyć się na zwiększenie aktywności społecznej i zawodowej osób objętych wsparciem w projekcie oraz promocja idei kształcenia nieformalnego i kształcenia umiejętności. Wszystkie działania zawarte w projekcie są w pełni dostępne dla wszystkich uczestników projektu. Projekt jest w pełni dostępny dla osób ze specyficznymi potrzebami. Zakupione zostaną m.in.: fotele kosmetyczne, taborety, szafki, autoklawy, lampy, frezy oraz materiały do jednorazowego wykorzystania np. pilniki, płatki kosmetyczne, kosmetyki oraz leki.
Rezultaty projektu: celem projektu jest aktywizacja edukacyjna 70 os. dorosłych z terenu POWIATU CHRZANOWSKIEGO (35 kobiet i 35 mężczyzn), w szczególności osób z utrudnionym dostępem do odpowiadających na ich indywidualne potrzeby ofert edukacyjnych i rozwoju umiejętności w otoczeniu placówek edukacyjnych oraz włączenie ich w życie lokalnej społeczności, utrzymanie zaangażowania edukacyjnego osób dorosłych poprzez dobór odpowiednich form i zakresu edukacyjnego oraz dostosowanie oferty kształcenia nieformalnego do indywidualnych potrzeb i oczekiwań oraz aktywizowanie instytucji i organizacji z otoczenia szkoły i placówki oświatowej na rzecz rozwoju umiejętności dorosłych w społeczności lokalnej, w okresie 01.08.25- 30.09.2026.