Partnerstwo w projekcie odpowiedzią na nadchodzące skutki transformacji energetycznej

W odpowiedzi na nadchodzące negatywne skutki transformacji energetycznej Małopolski Zachodniej powołano partnerstwo w projekcie "Pozyskiwanie inwestycji tworzących miejsca pracy w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski na lata 2021-2027".

Grupa samorządowców
Fot. Razem można więcej i lepiej - podkreśla Starosta Bartłomiej Gębala, który wraz z włodarzami gmin podpisał dziś list intencyjny powołujący partnerstwo w projekcie "Pozyskiwanie inwestycji tworzących miejsca pracy w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski na lata 2021-2027".

Razem można więcej i lepiej - podkreśla Starosta Bartłomiej Gębala, który podpisał dziś list intencyjny powołujący partnerstwo przygotowania projektu w ramach działania FEMP.08.08 Pozyskiwanie inwestycji tworzących miejsca pracy ze środków Funduszu Sprawiedliwej Transformacji, w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski na lata 2021-2027.

Liderem projektu jest Krakowski Park Technologiczny sp. z o.o.
- Bardzo się cieszę, że zyskujemy takiego doświadczonego partnera z wielką wiedzą i narzędziami, które pozwolą przejść przez negatywne skutki transformacji energetycznej Małopolski Zachodniej. Dzięki temu wspólnie będziemy tworzyć warunki do rozwoju przedsiębiorstw. Współpraca będzie miała wymiar bardzo merytoryczny. W imieniu samorządu powiatowego i samorządów gminnych dziękuję za tę współpracę i bardzo się cieszę z jej przyszłych skutków - mówi Bartłomiej Gębala.
Powiat Chrzanowski oraz Gminy: Alwernia, Babice, Chrzanów, Libiąż i Trzebinia są partnerami projektu.
W ramach przygotowań do realizacji projektu postanowiono powołać grupę roboczą odpowiedzialną za przygotowanie harmonogramu prac, zakresu zadań oraz koordynację warunków współpracy. Celem jest złożenie wniosku o dofinansowanie, który obejmować ma zagadnienia dotyczące:

• podnoszenia atrakcyjności i potencjału inwestycyjnego regionu,
  • rekultywację zdegradowanych terenów poprzemysłowych,
  • tworzenia nowych miejsc pracy,