Spotkanie przedstawicieli Stowarzyszenia Powiatów, Miast i Gmin "Forum Małopolski Zachodniej"

W dniach 8 – 9 października odbyło się spotkanie członków Stowarzyszenia Powiatów, Miast i Gmin „FORUM MAŁOPOLSKI ZACHODNIEJ”.

zdjecie osoby w eleganckich strojach, siedzące przy stole w trakcie spotkania

W pierwszym dniu zorganizowane zostały warsztaty pn. "Kierunki rozwoju Małopolski Zachodniej", w których uczestniczyli przedstawiciele z powiatów chrzanowskiego, oświęcimskiego oraz wadowickiego.
Warsztaty miały na celu zidentyfikowanie potrzeb oraz zainspirowanie samorządów do wykreowania wspólnych działań na obszarze Małopolski Zachodniej. Były okazją wymiany doświadczeń i pomysłów na rozwój Małopolski Zachodniej.
Poruszone zostały kwestie m.in.:

•  komunikacji na obszarze Małopolski Zachodniej, połączeń drogowych, a także ścieżek rowerowych,
  • gospodarowania odpadami,
  •  edukacji na terenie Małopolski Zachodniej,
  •  zarządzania bezpieczeństwem,
  •  polityki zdrowia,
  • kultury i turystyki.

Zaprezentowane zostały również działające na terenie Małopolski zachodniej Miejskie Obszary Funkcjonalne, które to za zadanie mają realizować wspólną politykę i działania na obszarach objętych MOF. Samorządowcy dyskutowali też o dostępnych środkach unijnych dedykowanych Małopolsce Zachodniej w ramach Funduszu Sprawiedliwej Transformacji.
Podsumowana została akcja promocyjna #Poznajemy Małopolskę Zachodnią, prowadzona na profilu FB - Co ciekawego w Małopolsce Zachodniej i profilach jst.

W drugim dniu odbyło się Walne Zebranie Stowarzyszenia, podczas którego wybrany został Zarząd na drugą kadencję jego funkcjonowania.

Zarząd Stowarzyszenia
Pan Janusz Chwierut -Prezes Stowarzyszenia
Pan Andrzej Saternus-Wiceprezes Zarządu
Pan Robert Maciaszek - Wiceprezes Zarządu
Pani Beata Smolec - Wiceprezes Zarządu
Pan Jarosław Okoczuk- Skarbnik Stowarzyszenia
Pan Bogusław Antos - Sekretarz Stowarzyszenia
Pan Bartłomiej Gębala - Członek Zarządu
Pan Andrzej Skrzypiński - Członek Zarządu
Pan Tomasz Kosowski- Członek Zarządu
Pan Radosław Warzecha- Członek Zarządu.

Komisja Rewizyjna Stowarzyszenia
Pan Jacek Latko